V určitých značkách výživových doplňků s olejem z tresčích jater se objevila problematika vysoké hladiny kontaminované látky PCB. Zaujímalo by mě, jaké testy přípravků s olejem z tresčích jater dělá společnost Jamieson.

Děkujeme vám za tuto otázku o kontaminaci, týkající se speciálně polychlorovaných bifenylů (PCB).

Kvalita výrobků a bezpečnost spotřebitele jsou prioritou společnosti Jamieson, proto produkty z rybích olejů, jako jsou Cod Liver Oil, Salmon Oil a celková řada Omega produktů, pocházejí jen z vysoce čistých přírodních zdrojů. Naše komplexní výběrové konání zabezpečuje, že v každém přípravku se používají jen nejkvalitnější suroviny z ověřených světových zdrojů. Suroviny se testují, sledují a kontrolují pomocí přísných pravidel zabezpečených systémem průmyslné kvality 360 Pure. Jde o 360 kontrolních testů kvality, které zabezpečují maximální aktivitu a biologickou dostupnost účinných látek.

Prémiové složky oleje získané z ryb žijících v studených vodách severních moří musí projít podle Jamieson protokolu molekulární destilací, co je čistící proces, který se zaměřuje na zdraví prospěšnou kvalitu – hluboce odstraňuje všechny stopy kontaminace.   

Reprezentativně se vzorky testují na nečistoty, jako jsou PCB, těžké kovy, pesticidy, rozpouštědla a mikrobiologické nečistoty. Po úspěšném zvládnutí testu, který prokázal jejich vysokou čistotu, je jim udělený certifikát o použití.

Předtím jako se uvedou produkty z rybího oleje na trh, společnost Jamieson Laboratories musí dodržet pokyny stanovené Kanadským ministerstvem zdravotnictví a Světovou organizací zdraví, které přísně sledují obsah PCB, těžkých kovů a dioxinů ve všech výrobcích uvedených na trh.

Kanadské ministerstvo zdravotnictví přehodnotí výživové doplňky z hlediska bezpečnosti, kvality a ostatních zdravotních potřeb jejich uživatelů.
 
Starostlivosti o zdraví se společnost Jamieson Laboratories věnuje už od roku 1922. Za inovaci a kvalitu v produkci prémiových přírodních vitamínů a výživových doplňcích si za tento čas získala vysoké uznání spotřebitelů na celém světě. Naším cílem je nadále zvyšovat úroveň tak, aby produkty Jamieson byly nejbezpečnější, nejčistější a nejúčinnější přírodní výživové doplňky na trhu.

   
Vrátit se na začátek