Rostlinné výtažky – tiší léčitelé

Výtažky rostlin – tisíciletími ověřený prostředek na podporu zdraví. Dokáží příznivě ovlivnit obranyschopnost našeho organismu, naši vitalitu, výkonnost, myšlení, koncentraci, zrak, trávení, spánek ...

V "zelených" výživových doplňcích kanadského výrobce přírodních vitamínů Jamieson dostupných v lékárnách přinášejí výtažky rostlin lidskému organismu pohonné látky potřebné pro kvalitní život již 95 let. Stejně důležitá je jejich funkce léčitelská i preventivní.

Standardizovaný bylinný extrakt

Při výrobě výživových doplňků Jamieson se rostlinné výtažky připravují ve formě standardizovaných extraktů, t.j. výtěžek je standardizovaný na obsah určité aktivní látky. Připravuje se ve formě tablet, kapslí, kapek, olejů. Obsah účinných složek je garantován v každé dávce a účinnost složek je stabilní. Ve srovnání se stejným množstvím nezpracované suroviny (sušené rostliny v prášku) zaručuje stálý, opakovaně dosažitelný účinek při nejvyšším stupni bezpečnosti. Stejné množství sušených rostlin nezaručuje ve srovnání s extraktem permanentně tentýž účinek.

 

Nachlazení a chřipka

Ničit viry a bakterie pomáhá echinacea, známá také pod názvem terčovka purpurová. Působí léčivě i preventivně proti nachlazení, při zánětu dýchacích cest, vedlejších nosních dutin, chřipce i ušních infekcích. Považována je za přírodní antibiotikum. V jedinečné kombinaci s výtažky dalších dvou léčivých rostlin, česneku a zázvoru, působí proti příznakům běžné rýmy či chřipky, jakož i dalším bakteriálním, virovým nebo mykotickým zánětem. Díky obsahu účinných látek včetně polysacharidů, flavonoidů a esenciálních olejů má silný stimulující účinek na imunitu. Studie ukázaly, že při užití Echinacey s česnekem a zázvorem Jamieson už při prvních příznacích rýmy nebo chřipky, symptomy onemocnění do 24 hodin zcela zmizely.

K posílení imunitního systému přispívá díky svým antioxidačním vlastnostem také Česnek bez zápachu. Blokováním aktivity enzymů, které umožňují choroboplodným organismům vniknout do těla, chrání organismus před virovými a bakteriálními infekcemi. Receptura zbavená zápachu způsobeného alicinem, který má spolu s ajoenem a ostatními sloučeninami síry léčivé účinky na záněty horních cest dýchacích a zmírňuje bronchiální zátěž, poskytuje výhody čerstvého česneku.

Srdce a cévy

Přírodní výtažky česneku ve formě česnekového prášku nebo čistého nerafinovaného česnekového oleje zároveň příznivě ovlivňují i zdraví kardiovaskulárního systému – působí při snižování krevního tlaku a napomáhají snižování hladiny cholesterolu a triglyceridů. I proto se při zmíněných onemocněních indikují jako vhodná doplňková terapie. Účinným zdrojem přírodních antioxidantů na podporu zdravého srdce je i extrakt z červeného vína v přípravku Resveratrol. Chrání srdečně-cévní systém, mimo jiné tím, že snižuje tvorbu špatného a zvyšuje tvorbu dobrého cholesterolu. Je vysoce účinný u hypertoniků. Brání nadměrné srážlivosti krve, je tedy prevencí trombózy. Aktivizuje schopnost regenerace zdravých buněk, brání předčasnému stárnutí. Tento jedinečný přípravek poskytuje srdci všechny výhody šesti sklenic červeného vína, avšak bez alkoholu a kalorií. Získává se z francouzských a italských červených hroznů bohatých na antioxidanty.

Spánek a nervová soustava

Výtěžek z kořene kozlíku v přípravku Valeriána (kozlík) či výtažky 4 bylin – kozlíku, chmele, mučenky a šanty v přípravku Relax a spánek podporují klidný spánek, zmírňují úzkost a pomáhají zvýšit odolnost organismu vůči stresu.

Oba doplňky výživy díky obsahu přírodních složek využívaných spíše na uvolnění jako potlačování symptomů, poskytují pravý holistický přístup ke zdraví a pohodě. Doplněk stravy Valeriána připravený z extraktu kořene kozlíku rostoucího ve švýcarských Alpách pomáhá navozovat spánek, redukovat nervové napětí i úzkost a odstranit žaludeční křeče související s poruchami trávicího ústrojí. Při poruchách usínání podporuje zkrácení času potřebného na usnutí, spánek je tak kvalitnější a hlubší; přípravek zároveň příznivě ovlivňuje snění. Jelikož vitální rostlinné složky přípravku se vážou na stejné receptory jako benzodiazepiny – často předepisované léky při nespavosti a úzkosti, kozlík může napomoci zmírnit abstinenční příznaky při odvykání od těchto psychofarmak. Kozlík je jemný a nenávykový, nezpůsobuje ranní slabost spojenou s bolestmi hlavy podobnou stavem po požití alkoholu a je tak vhodnější alternativou ve formě přírodní pomoci. Jelikož kozlík díky svým spazmolytickým vlastnostem napomáhá zmírňovat křeče v trávicím ústrojí, působí tak jako účinný přírodní relaxační prostředek při více poruchách trávicího ústrojí, které má na svědomí zvýšený stres.

Přípravek Relax a spánek navozuje uklidňující spánek a zmírňuje nervové napětí a úzkost, aniž by se stal návykovým. Extrakt z kořene kozlíku s mírně sedativním účinkem přináší úlevu při úzkosti a nadměrném neklidu, výtěžek ze šištic chmelu zmírňuje žaludeční křeče způsobené nervozitou a zároveň napomáhá zvýšit odolnost organismu vůči stresu. Reguluje dráždivost buněčných membrán, což hraje důležitou roli při dráždivosti nervových buněk a tím i nervové soustavy. Dokáže rychle zklidnit náš nervový systém, díky čemuž jsou naše podrážděné nervy znovu schopné nést zátěž. Květ mučenky navozuje uklidňující spánek, vědecké studie potvrdily její bezpečný utišující účinek i u dětí s hyperaktivitou či u starších lidí s neuralgickými bolestmi. Šanta je díky své hlavní aktivní účinné složce – nepetalaktonu, jedinečným přírodním sedativem. Léčivé účinky této rostliny jsou široce akceptovány a využívají se také v mnoha výrobcích pro děti (jako tonikum zmírňuje dětskou koliku a pomáhá při prořezávání zoubků).

Protizánětlivý efekt, klouby, kosti

Silným protizánětlivým účinkem disponuje přírodní éterický Oregánový olej s obsahem 80% karvakrolu – účinné látky se silnými antibkteriálními vlastnostmi. Je vhodný pro lidi postižené plísněmi, při kvasinkové, kožní a slizniční infekci. Pomáhá při trávicích, žaludečních a žlučníkových potížích, při infekčních průjmech, ale i zácpách a postižení parazity. Pro své mukolytické a protikřečové účinky pozitivně působí při infekcích dýchacích cest, alergiích, astmatu. Olej organismus chrání před volnými radikály – jeho silné antioxidační vlastnosti znásobuje přítomnost dalšího silného antioxidantu, vitamínu E. Nejnovější studie potvrzují vysokou účinnost oregánového oleje na plísňová onemocnění kůže a nehtů při opakované aplikaci zvenčí.

Přirozenou úlevu od bolesti kloubů vyvolané zánětem podporují jedinečné léčivé účinky známého indického koření, kurkumy, v přípravku Kurkuma (Turmeric). Kurkuminy, hlavní účinné látky přítomné v kurkumě, pozitivně ovlivňují snížení tvorby žaludeční kyseliny a eliminují tak množení bakterií v žaludku (Helicobacter p.). Příznivě působí také na snížení hladiny cholesterolu v krvi. Podle výzkumníků s kurkuminy souvisí i další unikátní účinky tohoto léčivého koření – ukázalo se, že napomáhají inhibovat signální dráhy v nádorových buňkách a zpomalovat aktivitu vzniku metastáz při onkologických onemocněních. Zabraňují také tvorbě krevních sraženin a tím ochraňují organismus před náhlými mozkovými cévními příhodami a srdečním infarktem. Velmi účinně chrání buňky mozku před degenerací a vznikem Alzheimerovy choroby. Jsou silným antioxidantem, odstraňují škody vyvolané volnými radikály (např. spalinami z cigaretového kouře).

Močový měchýř, prostata

Přírodní volbu léčby močových cest nabízí brusinkový komplex Cranberry, který je originálním zdrojem přírodních látek: monosacharidu D-manózy a koncentrátu brusinkové šťávy, které účinně zabraňují výskytu nežádoucích bakterií v močových cestách a příznivě ovlivňují činnost močového měchýře. D-manosa se váže na nepřátelské bakterie, nejčastěji Escherichia coli, a tím zabraňuje jejich uchycení na močových cestách. Bakterie se následně odplavují močí ven z těla. Protizánětlivě působící komplex pomáhá při akutní a chronické formě infekce močových cest a zároveň zvyšuje odolnost proti ní. Obsah jedné tobolky odpovídá 10 g čerstvých brusinek nebo 237 ml brusinkové šťávy.

Extrakt Serenoy plíživé v přípravku ProsteaseTM Saw Palmetto podporuje zdravou činnost prostaty a močových cest u mužů. Bylinka se používá ke zmírnění urologických potíží, jako je např. neúplné vyprazdňování měchýře nebo časté denní a noční močení. Pomáhá zpomalovat zduření prostaty a záněty močového měchýře. Doplněk stravy ProsteaseTM Saw Palmetto je bezpečná a účinná alternativa syntetických léků. Už při prvních příznacích nucení na močení během nočního buzení 1 až 2x za noc můžete směle zahájit osvědčenou přírodní léčbu! Cílem prevence, resp. léčby počátečního stadia onemocnění přírodními látkami je snaha oddálit zahájení intenzivní radikální medikamentózní léčby.

Očista organismu

O účinnou detoxikaci a očistu organismu se postará jedinečný doplněk výživy Silybum marianum – Ostropestřec mariánský, výtěžek jedné z nejstarších bylin, známé také jako stříbrný bodlák či Kristova koruna. Semena ostropestřce obsahují komplex bioflavonoidů nazývaný silymarin, který jako účinný antioxidant přispívá k ochraně jaterních buněk před působením volných radikálů a toxinů – výzkumníci ho označili za jednu z nejefektivnějších přírodních látek na obnovu jaterní tkáně. Spolehlivě vyžene jedy usazené v játrech a zároveň játra zregeneruje a umožní jim plnit jejich nenahraditelnou funkci při zpracování živin a látkové výměně. Zároveň podporuje zdravou produkci žluči, která napomáhá trávení a má příznivý vliv na odstranění kožních problémů souvisejících s nedostatečnou funkcí jater.

Posílení paměti a koncentrace

K důležitým rostlinným léčivům patří i listy a semena ze stromu Ginkgo Biloba, nejstaršího stromu na zemi, které působí antioxidačně, zlepšují prokrvení a tím i výživu mozku, posilují paměť a koncentraci. V současnosti je výtěžek z ginkga obrovskou nadějí pro lidi trpící stařeckou demencí – napomáhá zpomalit její postup. V určitých případech pomáhá i pacientům s Alzheimerovou chorobou. Výtěžek z ginkga působí také proti shlukování krevních destiček a tvorbě trombů. Je proto účinný při léčbě stavů po infarktu srdce i po náhlých cévních mozkových příhodách. Zmírňuje hučení a zvonění v uších (tinitus), stabilizuje produkci spermií a zlepšuje potenci.

Podráždění a únava očí

Exktrakt z ginkga podporuje také správné prokrvení očí – zvyšuje krevní průtok rozšířením krevních cév. Pomáhá tak při poruchách periferního prokrvení, pozitivně ovlivňuje mikrocirkulaci krve v očních cévách i kapilárách, snižuje propustnost cév, má příznivý vliv na redukci oxidačního stresu. Pozitivní efekt extraktu z listů ginkgo se zaznamenal nejen při onemocněních oka, jako je věkem podmíněná makulární degenerace, ale i při diabetické retinopatii, jedné z nejzávažnějších komplikací cukrovky.

Vlasy, nehty, pokožka

Doslova za elixír mládí a krásy lze díky jeho vlastnostem označit přípravek Silica na bázi výtěžku z přesličky rolní, který obsahuje standardizovanou siliku (oxid křemičitý) s přírodními flavonoidy, saponiny a minerály. Obnovuje pružnost a pevnost vlasů i nehtů a napomáhá jejich růstu. Současně ovlivňuje svěžest a mladistvý vzhled pokožky, udržuje ji vláčnou a hebkou.

Prodloužení života a mládí

Výtažky z některých rostlin, jejichž kult už přežívá tisíciletí, jsou prostředkem k udržení mládí. Nejzajímavější v tomto směru je ženšen (Ginseng). Je téměř 5 tisíc let známá bylina pocházející z východní Asie (Korea, Čína, Japonsko, ruská Sibiř), která významným způsobem podporuje fyzickou i duševní výkonnost a snižuje únavu i vyčerpanost. Má dužnatý kořen, větvením připomínající lidské tělo (žen-člověk, šen-kořen). Ženšen urychluje psychickou i fyzickou regeneraci, je schopen zvyšovat obranyschopnost organismu vůči infekcím a alergiím a snižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu v krvi. Je pokládán za afrodiziakum, zejména u žen graduje sexuální žádostivost. Jeho účinky si pochvalují i starší muži.

S certifikací TRU-ID!

Certifikované logo TRU-ID uděleno výživovým doplňkům Jamieson kanadským nezávislým programem certifikace DNA – TRU-ID zaručuje, že při koupi přípravků s rostlinnými extrakty pacient získá přípravek takového složení, jaké se uvádí na etiketě. Nejnovější technologie DNA sleduje specifický botanický původ aktivních složek, čímž potvrzuje jejich pravost. I tento fakt je potvrzením toho, proč je Jamieson v Kanadě nejdůvěryhodnější značkou.

   
Vrátit se na začátek