Probiotic Gummies želatinové pastilky

Lahodné probiotické želatinové pastilky s přírodní malinovou příchutí s obsahem 1 miliardy aktivních bakterií Bacillus coagulans vhodné pro děti už od 3 let, adolescenty a dospělé.

Probiotic Gummies želatinové pastilky

Věděli jste, že… ?

Bacillus coagulans má kolem svého povrchu ochranný štít? Ochranná vrstva (endospora) chrání bakterie a pomáhá jim při přežití ve výrobních podmínkách, teple a žaludečních kyselinách. Na rozdíl od Bacillus coagulans, další probiotické bakterie jako Lactobacillus a Bifidobacterium nemají takovou ochrannou vrstvu, proto jsou citlivější na kyselé a agresivní prostředí žaludku.

Bacillus coagulans pomáhá při léčbě průjmu, například rotavirového, cestovatelského anebo průjmu způsobeného antibiotiky.

Pro zdravé trávení, účinnou pomoc při chronickém průjmu, syndromu dráždivého tračníku a posílení imunitního systému během užívání antibiotik a po něm. Vegetariánské složení bez GMO, laktózy, bez umělých barviv, umělých aromat a konzervačních látek.

Co je Bacillus coagulans?

Bacillus coagulans (označovaný též jako Lactobacillus sporogenes či LactoSpore®) spolu s několika dalšími druhy patří do rodu Bacillus a řadí se mezi tzv. půdní probiotika. To jsou probiotické mikroorganismy, které se vyskytují v půdě. Dá se najít i v některých kyselých či fermentovaných potravinách. Jde o potraviny jako jogurty, kimchi a kysané zelí.

Od klasických probiotík se odlišují především tím, že vytvářejí endospory. Endospora je ochranný obal, který chrání bakterie před různými nepříznivými vlivy okolitého prostředí. Produkuje dvě látky. První z nich je kyselina mléčná, díky čemu se dříve Bacillus coagulans nesprávně zařazoval mezi bakterie mléčného kvašení. Druhou látkou je koagulin, antibakteriální složka, která dokáže ničit patogenní bakterie přítomné v organismu.

Bacillus coagulans a jeho vliv na zdraví

Lidé můžou mít z této bakterie veliký užitek, protože pomáhá zlepšit fl óru v pochvě a též nadýmání a bolesti břicha u pacientů trpících syndromem dráždivého tračníku. Kromě toho může posílit imunitní systém tím, že ho posílí proti virovým infekcím. Během svého reprodukčního cyklu vytváří endospory, které chrání bakterie před nepříznivými podmínkami panujícími v trávícím traktu. Jejich zásluhou jsou probiotika chráněna před příliš vysokou anebo nízkou vlhkostí a velmi kyselým anebo zásaditým prostředím. Lépe se tedy vyrovnávají s přirozenou kyselostí žaludečních šťáv a dostanou se v nezměněném stavu na místo určení ve střevě, které začnou kolonizovat.

Dále se Bacillus coagulans může používat k prevenci respiračních infekcí, rakoviny a tvorby látek způsobujících rakovinu. Respirační onemocnění, jako jsou např. COVID-19 a chřipka, bývají často spojená i se střevními potížemi – průjmy, křečemi v břiše a nechutenstvím. Nemocného člověka vysiluje nejen zvýšená teplota, horečka a kašel, ale i uvedené střevní potíže. Častokrát se infekce komplikuje bakteriální superinfekcí, a proto se přidávají do léčby antibiotika. Tato léčba narušuje též přirozený střevní mikrobiom, a proto jedním z jejich nežádoucích účinků bývají rovněž střevní potíže – průjmy. Tehdy je důležité doplňovat probiotika ale i látky, které vychytávají a odstraňují patogenní mikroorganismy, uklidňují zanícenou podrážděnou střevní sliznici..Bacillus coagulans, tělu vlastní bakterie pomáhá např. při bolesti břicha, nadýmání a při syndromu dráždivého tračníku (IBS). Probiotika jsou součástí mobilizace imunitního systému a tvorby protilátek. Snižují riziko vzniku alergií, zmírňují příznaky intolerance laktózy a též riziko vzniku některých druhů rakoviny.

Kdy je vhodné užívat Bacillus coagulans jako probiotikum?

Bacillus coagulans má podpůrné účinky při:
• syndromu dráždivého tračníku
• revmatoidní artritidě (snižuje hladinu zánětlivých markerů)
• nadýmání
• zácpě – prevence i léčba
• prevenci onemocnění dýchacích cest
• posílení imunitního systému.

Baktérie Bacillus coagulans vytvářejí ochranné struktury zvané endospory, které jsou užitečné pro lidský organismus. Není nutné přijímat je v tak velikém množství jaké se doporučuje
při laktobacilech a bifi dobakteriích, aby se alespoň menší část z nich dostala přes žaludeční kyselinu, jelikož nejsou chráněné žádným nepropustným obalem.

S čím vám Bacillus coagulans pomůže?

Bacillus coagulans je obecně dobře snášené probiotikum. Díky tomu se používá u celé řady zdravotních problémů. Jako doplněk stravy se doporučuje například při průjmových nemocněních, rotavirových infekcích, syndromu dráždivého tračníku, autoimunitních chronických onemocněních trávícího traktu a střevních infekcích. Známy je i efekt Bacillus coagulans na snížení plynatosti a nadýmání, anebo zmírnění bolestí břicha. U dětí a těhotných je však vždy lepší se před samotným užíváním poradit s lékařem.

Výhody želatinových pastilek Jamieson Probiotic Gummies:

• obsahují probiotické bakterie Bacillus coagulans
• jsou vhodné pro děti od 3 let, adolescenty a dospělé
• optimální složení v 1 želatinové pastilce denně
• jsou prospěšné pro střevní mikrofl óru a podporují trávení
• mají formu chutných želatinových pastilek s přírodní malinovou příchutí
• bez GMO
• neobsahují lepek ani laktózu
• jsou vhodné pro vegetariány.

   
Vrátit se na začátek