Nedovolte, aby vás bolest kloubů zpomalila

Myslete na prevenci. Zdravá strava a životní styl pomáhají předcházet problémům s kostmi a mobilitou kloubů, které jsou způsobené zánětem v těchto specifických oblastech.

Nedovolte, aby vás bolest kloubů zpomalila

Alternativní expert na zdraví Bryce Wylde a osobní trenér celebrit Brent Bishop se v březnu 2014 připojili ke skupině mužů a žen ve věku 30 – 65 let a vydali se na 500 km dlouhou jízdu z Havany do Trinidadu, aby podpořily charitativní výzvu Cuban Revolution Cycle ve spolupráci s Oxfam – dobrodružství na celý život.

Bryce, Brent a skupina odvážných a energických cyklistů denně absolvovali 100 km. Na své neuvěřitelné jízdě se těšili z úchvatných výhledů na karibskou oblast, prozkoumali historické vesnice a zvládli náročné kopce, na které vystoupily stovky nohou.

Prevence je klíčem k nestárnoucí aktivitě

Podle Brenta Bishopa

Více než 100 milionů obyvatel Severní Ameriky trpí diskomfortem a bolestmi kloubů. Pro některé je řešením aktivní životní styl. Jiní potřebují přírodní analgetika, aby zmírnily obtíže způsobené sportovním zraněním, opotřebením nebo osteoartrózou. Pokud máte v rodinné anamnéze osteoartrózu a problémy s klouby, stejně jako Bryce, cyklistika je pro Vás mnohem lepší alternativou než běh. Vyhnete se tak negativnímu dopadu běhu na klouby a degenerativním onemocněním.

Myslete na prevenci. Zdravá strava a životní styl pomáhají předcházet problémům s kostmi a mobilitou kloubů, které jsou způsobené zánětem v těchto specifických oblastech. Charakteristickými příznaky jsou bolest, otok, ztuhlost nebo omezený rozsah pohybu. Protizánětlivá dieta bohatá na fytonutrienty zajistí, že konzumujete stravu, která pomůže zredukovat příznaky zánětu a nehybnost a udrží Vás v pohybu.

Potraviny, které léčí

Vynikající omega-3 mastné kyseliny

Mastné ryby, lněná semena a ořechy obsahují EPA a DHA, které snižují zánětlivé markery v kloubech, svalech a cévách.

„Přejděte na zelenou"

Kapusta, špenát, brokolice a zelí jsou bohaté na vitamín A, zároveň chrání tělo před škodlivými zánětlivými sloučeninami, které poškozují kolagen v kostech a kloubech. Tato zdravá zelenina zelené barvy je zároveň zdrojem vitamínu K, který nasměruje vápník do kostí. Obsahuje také vitamíny a minerály, které podporují růst svalů a tvorbu kolagenu. Kapusta a špenát jsou také vynikajícím rostlinným zdrojem antioxidantu glutaminu, který podporuje obnovu tkání a zdraví svalů.

„Hvězdy" s obsahem síry

Chřest, vejce, česnek a cibule pomáhají opravit a obnovit kosti, chrupavku a pojivovou tkáň. Jsou také prospěšné při vstřebávání vápníku.

Protizánětlivé potraviny

Ovoce, které není kyselé (borůvky, ananas), celozrnné potraviny, ovesné vločky, hnědá rýže, sójové výrobky a asijské houby působí protizánětlivě. Zázvor snižuje zánětlivé markery a proteiny, které přitahují zánětlivé produkty přetíženým místům v těle.

Bojovníci proti volným radikálům: pigmenty v řepě obsahují přírodní antioxidant betalain, který chrání kolagen v kostech a kloubech proti zánětu a poškození.

Škodlivé potraviny

Jednoduše špatné

Cukry a jednoduché nebo rafinované sacharidy zvyšují v krvi hladinu zánětlivého markeru CRP (C-reaktivní protein), který reaguje na zranění. Podporují zánět a zpomalují přísun potřebných živin k místu zranění.

Bolest přichází

Lilkovitá zelenina včetně papriky, bílých brambor, rajčat a lilku obsahuje solanin, který může zhoršit bolest a pocit nepohodlí.

Rovnováha omega mastných kyselin

Palmový, kukuřičný, řepkový a slunečnicový olej jsou bohaté na omega-6 mastné kyseliny, které mohou převážit protizánětlivé účinky omega-3 mastných kyselin.

Rozdmýchávání plamene

Červené maso obsahuje molekulu Neu5gc, která podporuje zánět svalů, kloubů a kardiovaskulárního systému.

Brent Bishop, B. Sc. (kineziologie)
Fitness expert Brent Bishop je vlastníkem Think fitness Studios, kondičního centra v Torontu. V poslední době rozšířil svůj vliv přes virtuální fitness platformu evolvefunctionalfitness.com. Uznávaný expert na životní styl a trenér celebrit Brent se objevil na mnoha sítích po celé Severní Americe včetně Global TV, CTV a City in Canada, také na KTLA v Los Angeles a WFLA v Tampa Bay. Zároveň je pravidelným přispěvatelem Canadian Health & Lifestyle, Fitness Business Canada, Canadian Living a Sweat Equity. Jako ambasador značky New Balance Canada používá Brent fitness a dobrodružství jako inspiraci pro aktivní životní styl.

Přečtěte si více o Jamieson BodyGUARD™. Onemocnění kostí a kloubů včetně artritidy jsou v Kanadě primární příčinou invalidity. Přestože se nejedná o život ohrožující onemocnění, jsou hrozbou pro životní styl. Pomozte budovat a chránit zdravé klouby pro Vaše lepší JÁ. Jamieson BodyGUARD™ je přírodní řešení opotřebení kloubů a menších poranění, pomáhá zmírnit bolest a zánět kloubů.

   
Vrátit se na začátek