Lutein s borůvkami a zeaxantinem

Doplněk stravy s obsahem luteinu, s extraktem z borůvek a zeaxantinem s přírodní broskvovou příchutí

Lutein s borůvkami a zeaxantinem

Lutein s extraktem z borůvek a zeaxantinem v želatinových pastilkách s lahodnou broskvovou příchutí přispívá k udržení dobrého zraku. Zpomaluje zhoršování pružnosti čočky a věkem podmíněnou makulární degeneraci, která se v populaci projevuje postupným zhoršováním zraku. Bez soli (NaCl), cukru, lepku, laktózy, umělých barviv a umělých aromat.

Co je lutein a zeaxantin?

Lutein a jeho stereoizomer zeaxantin jsou karotenoidy s důležitou úlohou při zachování normálních zrakových funkcí. Tyto sloučeniny jsou převládajícími karotenoidy v makule (žluté skvrně – centru oční sítnice), přičemž makula je zodpovědná za ostré a detailní vidění. Vysoké koncentrace luteinu a zeaxantinu způsobují žlutavé zbarvení makuly a z karotenoidů převažují i v oční čočce. Lutein a zeaxantin způsobují žlutě oranžovou barvu ovoce a zeleniny, jako jsou tykev a červená paprika. Přirozeně se nachází i v zelené zelenině, jako je brokolice, kapusta, salát, hrášek a špenát. Podobně jako lutein, zeaxantin je též xantofylový karotenoid, který se často nachází spolu s luteinem v potravinových zdrojích a nachází se v makule lidského oka. Lutein se však nachází v nejvyšším množství na periferii makuly, zatímco zeaxantin se nachází ve střední periferii.

Důležitost luteinu a zeaxantinu při prevenci onemocnění oka

Věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD) je nejčastější příčinou nezvratné ztráty zraku a slepoty u starších lidí. Je to degenerativní stav makuly, oblasti sítnice, která odpovídá za detailní a ostré vidění. Výskyt VPMD se zvyšuje s věkem a v pozdější fázi ji obvykle není možné úspěšně léčit. Vede ke ztrátě zraku, který není možné obnovit a proto je prevence VPMD velmi důležitá. Existují důkazy, že příjem luteinu a zeaxantinu v potravě může pomoci snížit riziko vzniku VPMD.

Lutein a zeaxantin můžou chránit před onemocněním VPMD dvěma způsoby. Po prvé, každá z těchto sloučenin je schopná absorbovat světlo a po druhé, obě působí jako antioxidanty a pomáhají vychytávat volné radikály. Lutein a zeaxantin jsou soustředěné v oblasti sítnice, kde je vystavení světlu nejintenzivnější a působí jako filtr na ochranu struktur očí před škodlivými účinky slunečního ultrafi alového záření.

Věděli jste, že… ?

… lutein, zeaxantin a borůvky pomáhají zachovávat zrak při onemocněních souvisejících s jeho poškozeními v důsledku slunečního záření, jako jsou šedý zákal a věkem podmíněná makulární degenerace?

Jamieson Lutein s borůvkami a zeaxantinem obsahuje komplex koncentrovaného luteinu a zeaxantinu z květu aksamitníku vzpřímeného k podpoře zdraví očí.

Lutein a zeaxantin zabraňují volným radikálům poškozovat sítnici, jelikož výskyt reaktivních forem kyslíku je v této oblasti oka obzvlášť vysoký. Je to způsobeno slunečním zářením, které podporuje vznik volných radikálů a vede k vysoké míře oxidativního metabolismu v těle.

Borůvky pro zdraví zraku

Borůvky obsahují směs flavonoidů známých pod názvem antokyany, které jsou zároveň silnými antioxidanty a mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Pomáhají chránit buňky před poškozeními způsobenými volnými radikály. Borůvky jsou důležité k udržení zdravého zraku a jsou též prospěšné při léčbě různých očních onemocnění, včetně šedého zákalu a VPMD. Antokyany zmenšují propustnost drobných vlásečnic a tím brání krvácení kapilár. Podobně jako vitamín A regenerují oční sítnici. Borůvky prokazatelně zlepšují zrak, především vidění za šera a v noci. Obsahují speciální skupinu antioxidantů zvaných karotenoidy – lutein a zeaxantin, které podporují zdraví očí.

Cílové zaměření:

• Dospělí, kteří chtějí zvýšit příjem antioxidantů.

• Dospělí, kteří chtějí podpořit zdraví svého zraku.

• Ti, kteří tráví zvýšené množství času před počítači a smartfony. Modré světlo se skládá z vysoké energie s typickou vlnovou délkou v rozsahu od 450 do 495 nm. Může vyvolat tvorbu volných radikálů a vyvolat oxidační stres očí, což vede ke zvýšenému riziku makulárních onemocnění a šedého zákalu. Lidé jsou stále více vystaveni potenciálně toxickému modrému světlu ze zdrojů, jako jsou obrazovky počítačů, digitální tablety, LED světla a smartfony. Lutein má nejvyšší účinnost při fi ltrování modrého světla v porovnání s jinými karotenoidy díky orientaci lipozomální membrány. Absorpce luteinu je okolo 460 nm, což může účinně snížit poškození způsobené světlem při absorbování 40 až 90 % dopadajícího modrého světla.

• Naše stárnoucí populace: věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD) je jednou z nejčastějších chorob souvisejících s věkem. Díky vyšší očekávané délce života, a tedy rostoucímu stárnutí populace, je VPMD v současnosti jednou z hlavních příčin slepoty a nezvratného poškození zraku.

   
Vrátit se na začátek